Mihály Tamás – Bódis Péter: Security & Hatékonyság – Az új és áthelyezett dolgozók szükséges jogosultságainak meghatározásában
Az előadásról:
Ahhoz, hogy egy jogosultságkérésnél jól megfogalmazzák, mire van szüksége egy új vagy áthelyezett munkatársnak, adott esetben sok munkára van szükség és kockázatot is hordoz. Az, hogy milyen munkakörbe érkezik, még nem mutatja meg pontosan, hogy mire lehet szüksége, ez sok egyéb tényezőtől is függ. Emiatt legtöbbször a vezető rámutat valakire, és azt kéri, hogy az ő jogait másolják le. Ez a megközelítés biztonsági szempontból is problémás és komoly terhet ró az IT-ra is: hosszas keresés és egyeztetési folyamat indul el hibalehetőségek sokaságával, és napok, akár hetek telhetnek el, mire a megfelelő jogosultságok meghatározásra, jóváhagyásra és beállításra kerülnek.
A vállalatok rengeteg strukturált és strukturálatlan adatot tárolnak munkavállalóikról a munkakörükön túl – ez pedig fejlett adatbányászati és mesterséges intelligencia alapú módszerekkel elemezhető. Így pontosan meghatározható, hogy a munkavállaló napi munkájában mik azok a jogosultságok, amire biztosan szükségük van. Ezzel felgyorsítható és pontosabb lesz a szükséges jogosultságok meghatározása, kiosztása, hatékonyabban működik a szervezet és a kockázatok is csökkennek.
Az előadókról:
Mihály Tamás CISA, CISM- Alapító, ügyvezető-helyettes (XS Matrix – TheFence)
Mihály Tamás közgazdász és bankinformatikus végzettségű, CISA és CISM minősítésekkel. Pályafutását Big4 IT biztonsági tanácsadóként kezdte, majd banki IT belső ellenőrként dolgozott. Több, mint tíz éven keresztül magyarországi kereskedelmi bankokban volt informatikai biztonsági vezető. Törvényi megfelelőségi, szabályozási, jogosultságkezelési, biztonsági tudatossági, belső csalásmegelőzési és adatszivárgási területeken jelentős tapasztalattal rendelkezik. Az utóbbi években kifejezetten a jogosultságkezelésre, jogosultsági kockázatmérésre, jogosultság felügyeletre és felülvizsgálatra specializálódott.
Bódis Péter- CISO (FEAK)
Bódis Péter IT Security vezetőként és ITIL Expert szakemberként több mint egy évtizede tevékenykedik az információbiztonság folyamatos fenntartása érdekében. Segíti szervezetek és nagyvállalatok (SMP, MÁK, EGIS, ORFK, MTVA) kiberhigiéniás stratégiájának felépítését, biztosítva az információs rendszerek folyamat-alapú kockázatarányos védelmét, frissítését, karbantartását, valamint az információbiztonsági bevált gyakorlatok alkalmazását.